Wydarzenia w roku 2016

Warsztaty choreograficzne

W dniach od 3 do 11 grudnia stowarzyszenie bylo organizatorem "warsztatów choreograficznych dla osób niepełnosprawnych". Odbyły się one w ośrodku WIELSPIN w Wągrowcu. Oprócz zajęć tanecznych uczestnicy mieli możliwość korzystania z dobrze wyposażonej bazy rehabilitacyjnej ośrodka a także spróbować swych sil w grze w boccie. Pobyt uwieńczony został pokazem tańca na wózkach w sali zielonej ośrodka.

Bieg w Sulechowie

W Sulechowie, położonym 20 km od Zielonej Góry odbyła się pierwsza edycja "Biegu Sulecha". Biegacze mieli do pokonania dystans 10 kilometrów natomiast amatorzy Nord Walking 5 kilometrów. Mimo deszczowej pogody w imprezie wystartowało 2 naszych reprezentantów, którzy jako jedyni niepełnosprawni, zajęli w swoich kategoriach oczywiście pierwsze miejsca. I tak Jurek Soboń ukończył 10 km na wózku wyczynowym a Zbigniew Grad 5 km na wózku zwykłym. W zmaganiach z aurą i własną słabością towarzyszyły nam nasze pociechy. Kilka fotek z tego wydarzenia w naszej galerii.

Międzywodzie 2016

W dniach od 28 sierpnia do 11 września jak co roku spotkaliśmy się w Międzywodziu. Tym razem nasz pobyt w ośrodku Relaks miał nieco inny charakter niż w latach poprzednich. Ponieważ nie otrzymaliśmy żadnych dotacji na organizację obozu sportowego i warsztatów tańca integracyjnego nasz pobyt tam miał charakter typowy dla klasycznego turnusu rehabilitacyjnego - czyli zabiegi wypoczynek i rozrywka. Pojechali tylko ci z nas, którzy otrzymali indywidualne dofinansowanie ze swoich MOPS-ów oraz ci którzy opłacili całość pobytu z własnej kieszeni. Pogoda na szczęście dopisywała i można była w pełni korzystać z uroków pobytu nad morzem. Fotorelacja z tego wydarzenia w naszej galerii (fot. E. Żwirko Z. Grad K. Dopierała)

Gala wojewódzkiego etapu konkurs LADY D

1 lipca br.odbył się konkurs LADY D. im. Krystyny Bochenek. Celem konkursu było uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet. Również nominację otrzymały nasze koleżanki Zofia Koszela i Anna Szafratowicz. Uroczystą galę uświetnił występ naszego zespołu. Tańce mogli podziwiać zaproszeni goście m.in. marszałek Elżbieta Anna Polak oraz poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska

Więcej informacji: http://lubuskie.pl/news/19144/16/Gala-wojewodzkiego-etapu-konkurs-LADY-D/

autorami zdjęć w galerii są; Agnieszka Żwirko-Kufel i Jadwiga Sobczak.

Występ w palmiarni

22.04.2016.r Rada Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego świętowała 10-lecie istnienia. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Uczelnia bez barier”. Seminarium „Pokonać bariery poprzez wspólne działanie” uświetnił nasz zespół. Pokaz w zielonogórskiej Palmiarni w przyjaznym klimacie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Zlot rekreacyjno sportowy

Jak co roku podczas długiego majowego weekendu spotkaliśmy się na naszym tradycyjnym zlocie rekreacyjno-sportowym. Zjechaliśmy się w Ośrodku Rehabilitacyjno Wypoczynkowym WIELSPIN w Wągrowcu. Tym razem celem naszego zlotu było przeprowadzenie warsztatów zdrowego stylu życia. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z korzyściami jakie niesie dla naszego zdrowia każda forma aktywności fizycznej. Możliwe to było dzięki wykorzystaniu bogatego zaplecza rehabilitacyjno-sportowego ośrodka. Każdy - niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności - mógł wziąć udział w zajęciach na basenie, kręgielni, zagrać w tenisa stołowego, w boccie lub bilarda, uczestniczyć w aerobiku na siedząco czy też spróbować pokonać liczącą ok 10 km ścieżkę spacerową wokół jeziora. Nie zabrakło również rozrywek tj. ogniska i zabawy tanecznej. Zdjęcia ze zlotu w naszej galerii..

Zawody we Wleniu

W dniu 8 maja br. w miejscowości Wleń odbył się XXV jubileuszowy Memoriał uliczny im. Michała Fludra. W memoriale uczestniczyli również zawodnicy niepełnosprawni w tym jak zwykle tradycyjnie już z Lubuskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu. Panie miały do pokonania dystans 2 km, natomiast panowie 4km.

I tak wśród pań zwyciężyła Anna Szafratowicz przed Zofią Koszelą. Trzecia była Regina Olszewska przed Danutą Witkowską (wszystkie ze Świebodzina).

W grupie mężczyzn pierwszy był Jerzy Soboń ze Świebodzina, który na wózku wyczynowym pokonał dystans 10 km, przed Zbigniewem Gradem z Zielonej Góry i Zenonem Sokołem z Wrocławia, którzy na zwykłych wózkach przejechali 4 km.

Warto podkreślić także gościnność z jaką zostali przyjęci nasi zawodnicy przez gospodarzy miasta, którzy oprócz miłej atmosfery zapewnili nam także nocleg i wyżywienie. Kilka zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.