Wydarzenia w roku 2015

Międzywodzie 2015

W dniach od 30 sierpnia do 13 września 2015 już po raz szósty organizowaliśmy nasze warsztaty taneczne w Ośrodku Rehabilitacyjnym RELAKS w Międzywodziu. Pogoda i tym razem dopisała i słonecznych a także wietrznych i sztormowych dni nie brakowało. Codziennie odbywały się zajęcia zespołu tańca na wózkach na których doskonaliliśmy nasze układy pod kierunkiem naszego choreografa pani Marii Jałochy. Oprócz zajęć tanecznych uczestnicy zgrupowania korzystali z zabiegów oferowanych przez ośrodek oraz z uroków nadmorskiej plaży i morskich kąpieli. Można było zwiedzić wyspę Wolin oraz popłynąć katamaranem po zalewie Kamieńskim. Nie zabrakło też tradycyjnych: kółka "wieśniaczego", balu przebierańców i kolacji przy grillu. W trakcie pobytu w Międzywodziu nasz zespół dał dwa pokazy. Pierwszy w sali gimnastycznej ośrodka Relaks, który zgromadził ok. 200 widzów, drugi natomiast w ośrodku Rzemieślnik, który obejrzało ok. 100 osób. Pokazy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.

W naszej galerii znajdują się zdjęcia dokumentujące powyższe wydarzenia.

Autorami zdjęć są Maria Jałocha, Agnieszka Kufel, Elżbieta Żwirko, Zbigniew Grad i Piotr Lipiński.

Organizacja warsztatów była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubuskiego, Miasta Zielona Góra, Gminy Świebodzin.

Benefis choreografa zespołu

Dnia 29 maja 2015 roku w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej odbył się koncert z okazji zakończenia pracy pedagogicznej przez Marię Jałochę z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Głównym elementem tego koncertu był występ Zespołu Tańca na Wózkach naszego stowarzyszenia, którego Maria Jałocha jest również choreografem i tancerką.
Koncert poprowadził Leszek Jenek znany z kabaretu „Jurki”
Zespół wystąpił w składzie: Anna Szafratowicz, Beata Han, Elżbieta Żwirko, Wanda Kawecka, Zofia Koszela, Jerzy Soboń, Zbigniew Grad oraz oczywiście beneficjentka Maria Jałocha.

Bieg we Wleniu 2015

W dniu 17 maja w miejscowości Wleń odbył się XXiV Memoriał uliczny im. Michała Fludra. W memoriale uczestniczyli również zawodnicy niepełnosprawni poruszający się na wózkach w tym z Lubuskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu. Kobiety miały do pokonania dystans 2 km, natomiast panowie 4km. I tak wśród pań zwyciężyła Zofia Koszela ze Świebodzina przed Elżbietą Żwirko z Zielonej Góry. W grupie mężczyzn pierwszy był Zbigniew Grad z Zielonej Góry przed Jerzym Soboniem ze Świebodzina. Czwarte miejsce zajął Wiesław Dylewski z Zielonej Góry. Warto zaznaczyć, że zawodnicy stowarzyszenia uczestniczą w tym memoriale począwszy od 1992 roku.

A że pobyt we Wleniu to nie tylko bieg, ale także inne atrakcje, świadczą zdjęcia w naszej galerii.

Zlot rekreacyjno-sportowy w Wągrowcu wiosna 2015

Jak co roku w okresie długiego weekendu majowego odbył się zlot rekreacyjno-sportowy. W tym roku spotkaliśmy się w liczbie 22 osób w Ośrodku Rehabilitacyjno Wypoczynkowym „Wielspin” w Wągrowcu. W programie zlotu były liczne atrakcje, takie jak: pływanie na basenie, zwiedzanie Wągrowca i jego okolic, ognisko, turniej kręglarski, tenis stołowy, zabawy taneczne itp.

Pogoda i humory dopisały, co można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Uroczystości w Specjalnym Ośrodku w Świebodzinie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świebodzinie obchodzono dzień patrona szkoły. Nasz Zespół został zaproszony aby uświetnić te uroczystości.


Wywiad Radia Eska

W dniu 20 marca 2015r red Piotr Kuśnierz z Radia Eska przeprowadził wywiad z członkami naszego Zespołu. Oto jego treść w postaci pliku mp3: