Wydarzenia w roku 2013

Międzywodzie 2013

Jak co roku 1 września zawitaliśmy do Międzywodzia. Tradycyjny turnus pozwolił na regenerację sił oraz próby nowych układów tanecznych. Odbywały się również zajęcia z pingponga i bocci. Bardzo udany pobyt zakończył się 15 września. Trafiliśmy na doskonałą pogodę. W galerii znajdują się zdjęcia dokumentujące nasze wczasy.

Artykuł


Pobyt w Danii

W dniach od 2 do 7 czerwca Zespół Tańca na Wozkach Lubuskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu przebywał w miejscowości Aulum w Danii na zaproszenie tamtejszych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne. Podczas pobytu były zorgnizowane 3 pokazy umiejętności zespołu w pobliskich klubach i stowarzyszeniach. Pobyt naszej grupy i zaprezentowane pokazy wzbudziły duże zainteresowanie miejscowej telewizji i prasy. Podczas całego pobytu członkowie zespołu byli goszczeni w domu liderów grupy ALS Gruppe Vestylland Tommasa i Wiesławę Pedersen, którzy swoją gościnnością i sposobem bycia stworzyli miłą domową atmosferę. Oprócz gościny we własnym domu znakomicie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych tancerze stowarzyszenia mieli możliwość poznania miejscowych atrakcji turystycznych. Do najbardziej atrakcyjnych należałoby zaliczyć znany na całym świecie LEGOLAND oraz położone nad Morzem Północnym fiordy i miejscowości wypoczynkowe.

Wyjazd ten nie byłby możliwy bez udziału sponosrów do których należeli:
Gmina Świebodzin, Miasto Zielona Góra, PPH "Postęp" Świebodzin. Spółka Śródmiejska Dudziak w Świebodzinie

Występy w Lubsku

24.05.2013r podczas otwarcia Lubskiego Domu Kultury w Lubsku, wystąpili znani artyści i aktorki jak Joanna Brodzik, Grażyna Madej, Ania Szklarz, Felicjan Andrzejewski, Maciej Wróblewski oraz inne zespoły artystyczne wśród których zaprezentował swoje tańce nasz zespół.

Przełazy 2013

W dniach 17.05 - 20.05 w ośrodku w Przełazach odbyły się warsztaty taneczne. Ich celem było przygotowanie nowych układów choreograficznych na występy w Danii. Zajęcia odbywały się przed i po południu i wymagały sporego wysiłku. Mamy nadzieję, że wylane poty zaowocują sukcesem w kraju Hamleta. (patrz galeria)

Memoriał uliczny we Wleniu

2013.05.12. odbył się we Wleniu XXII Memoriał Uliczny im Michała Fludra, w którym tradycyjnie wzięli udział członkowie naszego Stowarzyszenia.
Bieg uliczny poświęciliśmy pamięci naszemu koledze Edziowi Kalinowskiemu.
Na 2km w kategorii kobiet bieg ukończyły w kolejności:

I-Anna Szfratowicz
II-Zofia Koszela
III-Elżbieta Żwirko

Mężczyźni na 4km.
I-Jerzy Soboń
II-Zbigniew Grad
III-Wieslaw Dylewski

Walne zebranie LSINR

W dniu 27.04.2013 roku odbyło się Walne Zebranie członków Lubuskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu.
Zebranie przeprowadzono zgodnie z porządkiem obrad;
Przyjęto program działania na lata 2013-2016r.
Dokonano wyboru nowych składów osobowych Zarządu i komisji rewizyjnej.
W tajnym głosowaniu ponownie został wybrany Prezesem Zbigniew Grad, Zofii Koszeli powierzono funkcje wiceprezesa a Wanda Kawecka została sekretarzem.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze przy ul. Francuskiej
za nieodpłatne udostępnienie sali.